Witam serdecznie!!!
Nazywam się Darek Jedliński i mam 46 lat (2020 r.).  Na stałe mieszkam  w Siedlcach. W 2012 r.  podczas jednej wycieczki rowerowej wpadłem na pomysł, żeby swoje wypady krajoznawcze zacząć opisywać i dokumentować i tak powstała strona internetowa  roweroweprzygody.pl, którą w tej chwili oglądacie.
Każda kolejna  wycieczka, każda kolejna odwiedzona atrakcja uświadamiała mnie coraz bardziej, w  dzisiejszych, „nowoczesnych” czasach, kiedy ze względu na szybkie tempo życia oraz konieczność przeznaczania coraz większej ilości czasu na pracę,    wiele osób zapomina o odpoczynku i rodzinie. Czas, w którym przyszło nam żyć, nie jest łatwy.  Stres, pośpiech, brak ruchu powodują zmęczenie i apatię. Ze współczuciem i żalem spoglądam na ludzi, „snujących się” smutnie i bez większego entuzjazmu  po osiedlach w sobotnie i niedzielne popołudnia. Dzieci, których główną atrakcją jest siedzenie przy klatkach schodowych i zabawa telefonami komórkowymi.
Dlatego pomyślałem sobie, żeby  strona roweroweprzygody.pl była inspiracją dla tych osób, które nie mają pomysłów, jak spędzić weekend czy też inny wolny czas.  Moja strona  przeznaczona jest głównie dla rodzin z  dziećmi (ale nie tylko), które uczestnicząc  we wspólnych wycieczkach mają świetną okazję nie tylko poprzebywać  wspólnie na świeżym powietrzu i aktywnie spędzić czas, ale jednocześnie mają szansę poznać m.in. zabytki historyczne, ciekawostki przyrodnicze i inne ciekawe rzeczy.
Przykładem jest  mój syn Kacper (chłopak na pierwszym planie) , który rozpoczął przygodę z wycieczkami w wieku ok.  8 lat i bardzo dobrze sobie radzi do dzisiaj, uczestnicząc ze mną w wielu wspólnych wypadach. Swoją pasją zachęcam również inne osoby, co zresztą widać w galeriach niektórych wycieczek.
Początki pasji??? Odkąd pamiętam, całe moje życie związane było mniej lub bardziej z rowerem. Niezliczona ilość odbytych wycieczek rowerowych i nie tylko, najczęściej w okolicach  miejscowości, w której mieszkam tj. Siedlec, ze względu na ograniczone możliwości przewiezienia rowerów, do dzisiaj pozostaje miłym wspomnieniem.  Później, jak samochód stał się dobrem ogólnodostępnym, pojawiła się możliwość przewiezienia roweru w dowolne miejsce.  Od tego momentu, rozpocząłem penetrowanie i zwiedzanie rejonów, które od czasów liceum, wywoływały we mnie bardzo pozytywne odczucia tj. rejony nadbużańskie.  Oprócz fragmentów doliny rzeki Bug, zwiedzam i przedstawiam w formie Opisów również inne rejony m.in dawne tereny Puszczy Białej a także ciekawe tereny Lubelszczyzny, która zawiera bardzo dużo ciekawych atrakcji turystycznych.
Zdaję sobie sprawę, iż dla przeciętnego turysty,  sezon rowerowy trwa ponad pół roku, stąd umieszczam  także na mojej stronie opisy wycieczek  pieszych i samochodowych, które odbywam  głównie w okresie zimowym, ale również i letnim.

 

Od stycznia 2018 r.  oprócz opisów tekstowych, sporządzam i umieszczam krótkie filmiki na specjalnie utworzonym w tym celu kanale YouTube, których zadaniem jest również zachęcanie do aktywnego trybu życia i rodzinnego zwiedzania różnych ciekawych miejsc w Polsce.
Link do kanału YouTube umieszczam poniżej:

Tablica do linków czerwona ostatnia wycieczka


 

 Wszystkie wycieczki pogrupowałem  według typu wycieczki:
Innym podziałem, który zastosowałem jest podział na regiony turystyczne,  w których dana wycieczka   się odbyła:

 

Każda wycieczka, przedstawiona na stronie roweroweprzygody.pl, zawiera m.in:
  • ogólne informacje na temat wycieczki (dystans, stopień trudności, minimalny wiek uczestnika itd).  Planując wycieczkę, trzeba pamiętać, iż informacje przedstawione przeze mnie mają charakter subiektywny, stąd zawsze trzeba brać pod uwagę warunki pogodowe, kondycję i zdrowie uczestników itd.
  • szczegółowy Opis wycieczki w formie pliku pdf  , który mam nadzieję, pomoże zaplanować wspólną, rodzinną wycieczkę, a także dostarczy wielu cennych informacji na temat danego regionu, czy innej ciekawostki przyrodniczej lub historycznej. Na końcu Opisu podaję, źródła internetowe, z których korzystałem przy opracowywaniu opisów ciekawostek. Opisy w formie plików pdf. umieszczałem do wycieczki nr 85 włącznie, ale ze względu na brak czasu od wycieczki nr 86 zrezygnowałem z w/w Opisu.   
  • fragment mapy z zaznaczoną trasą wycieczki – dzięki uprzejmej zgodzie  wydawnictw map turystycznych, których listę można znaleźć tutaj, mogłem zaznaczyć przebytą trasę na mapie. Oczywiście zachęcam do zakupu nowych, uaktualnionych map, gdyż część map, przedstawionych przeze mnie  może być już nieaktualna.
  • galerię zdjęć
Oczywiście gorąco zachęcam do zwiedzania terenów, przedstawionych przeze mnie. Oczywiście lista wycieczek będzie cały czas powiększana, gdyż w miarę wolnego czasu, będę jeździł i przedstawiał ciekawe propozycje. Dodam, iż stało się to moją pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Nie ukrywam, iż chciałbym Państwa tym zarazić, gdyż wiem ile radości i miłych wspomnień może dostarczyć taka wycieczka.
W razie pytań lub chęci kontaktu, podaję poniżej email:  roweroweprzygody@gmail.com

Z pozdrowieniem

Dariusz Jedliński