rower zmniejszonyW dzisiejszych, „nowoczesnych” czasach, kiedy ze względu na szybkie tempo życia oraz konieczność przeznaczania coraz większej ilości czasu na pracę,    zapominamy o odpoczynku i rodzinie. Czas, w którym przyszło nam żyć, nie jest łatwy.  Stres, pośpiech, brak ruchu powodują zmęczenie i apatię. Ze współczuciem i żalem spoglądam na ludzi, snujących się smutnie i bez większego entuzjazmu  po osiedlach w sobotnie i niedzielne popołudnia. Dzieci, których główną atrakcją jest siedzenie przy klatkach schodowych i zabawa telefonami komórkowymi. Stąd kilka lat temu narodził się w mojej głowie pomysł, utworzenia strony internetowej, zawierającej propozycje wycieczek krajoznawczych, przeznaczonych dla całych rodzin i przyjaciół. Wycieczek, przeznaczonych także dla dzieci, czego przykładem jest  mój syn Kacper, który rozpoczął przygodę z wycieczkami w wieku ok.  8 lat i bardzo dobrze sobie radzi do dzisiaj. Wycieczkach, w których rodzice mają świetną okazję, pobyć wspólnie z dziećmi na świeżym powietrzu i aktywnie spędzić czas, jednocześnie mając szansę poznania m.in.  zabytków historycznych, ciekawostek przyrodniczych i innych ciekawych rzeczy.
Odkąd pamiętam, całe moje życie związane było mniej lub bardziej z rowerem. Niezliczona ilość odbytych wycieczek rowerowych, najczęściej w okolicach  miejscowości, wzdjęcie na stronę o stronie której mieszkam tj. Siedlec, ze względu na ograniczone możliwości przewiezienia rowerów, do dzisiaj pozostaje miłym wspomnieniem.  Później, jak samochód stał się dobrem ogólnodostępnym, pojawiła się możliwość przewiezienia roweru w dowolne miejsce.  Od tego momentu, rozpocząłem penetrowanie i zwiedzanie rejonów, które od czasów liceum, wywoływały we mnie bardzo pozytywne odczucia tj. rejony nadbużańskie.  Oprócz fragmentów doliny rzeki Bug, zwiedzam i przedstawiam w formie Opisów również inne rejony m.in dawne tereny Puszczy Białej a także ciekawe tereny Lubelszczyzny, która zawiera bardzo dużo ciekawych atrakcji turystycznych.
Zdaję sobie sprawę, iż dla przeciętnego turysty,  sezon rowerowy trwa ponad pół roku, stąd umieszczam  także na mojej stronie opisy wycieczek  pieszych i samochodowych, które odbywam  głównie w okresie zimowym, ale również i letnim.

 

Od niedawna oprócz opisów tekstowych, sporządzam i umieszczam krótkie filmiki na specjalnie utworzonym w tym celu kanale YouTube, których zadaniem jest również zachęcanie do aktywnego trybu życia i rodzinnego zwiedzania różnych ciekawych miejsc w Polsce.
Link do kanału YouTube umieszczam poniżej:

Tablica do linków czerwona ostatnia wycieczka


 

 Wszystkie wycieczki pogrupowałem  według typu wycieczki:
Innym podziałem, który zastosowałem jest podział na regiony turystyczne,  w których dana wycieczka   się odbyła:

 

Każda wycieczka, przedstawiona na stronie roweroweprzygody.pl, zawiera m.in:
  • ogólne informacje na temat wycieczki (dystans, stopień trudności, minimalny wiek uczestnika itd).  Planując wycieczkę, trzeba pamiętać, iż informacje przedstawione przeze mnie mają charakter subiektywny, stąd zawsze trzeba brać pod uwagę warunki pogodowe, kondycję i zdrowie uczestników itd.
  • szczegółowy Opis wycieczki w formie pliku pdf, który mam nadzieję, pomoże zaplanować wspólną, rodzinną wycieczkę, a także dostarczy wielu cennych informacji na temat danego regionu, czy innej ciekawostki przyrodniczej lub historycznej. Na końcu Opisu podaję, źródła internetowe, z których korzystałem przy opracowywaniu opisów ciekawostek.     
  • fragment mapy z zaznaczoną trasą wycieczki – dzięki uprzejmej zgodzie  wydawnictw map turystycznych, których listę można znaleźć tutaj, mogłem zaznaczyć przebytą trasę na mapie. Oczywiście zachęcam do zakupu nowych, uaktualnionych map, gdyż część map, przedstawionych przeze mnie  może być już nieaktualna.
  • galerię zdjęć
Oczywiście gorąco zachęcam do zwiedzania terenów, przedstawionych przeze mnie. Oczywiście lista wycieczek będzie cały czas powiększana, gdyż w miarę wolnego czasu, będę jeździł i przedstawiał ciekawe propozycje. Dodam, iż stało się to moją pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Nie ukrywam, iż chciałbym Państwa tym zarazić, gdyż wiem ile radości i miłych wspomnień może dostarczyć taka wycieczka.
W razie pytań lub chęci kontaktu, podaję poniżej email:  roweroweprzygody@gmail.com

Z pozdrowieniem

Dariusz Jedliński